תיירות

דף הבית תיירות

כפר חב"ד נוסד בשנת תש’’ט ־ 1949 על ידי חסידי חב"ד בשליחות של הרבי יוסף יצחק - האדמו"ר השישי לחסידות חב’’ד. לאור הוראת הרבי מליובאויטש העומד בנשיאות הכפר, אשר כפר חב"ד יהיה ישוב המשלב ’תורה עם דרך ארץ’ בו ישוכנו יחדיו ישיבות, כוללים ומוסדות חינוך לצד מפעלים ופרדסים שישמשו כמקור פרנסה לאנשי הכפר - עם השנים הוקמו פרדסים ומפעלים שונים, בהם מאפיית המצות ופרדס האתרוגים. בכפר חב’’ד מתגוררות כיום יותר מ־7,000 נפש כולם חסידי חב’’ד.

 

ניתן להזמין סיור מודרך לקבוצות, המשלב אתרים ופעילויות בהתאם למעגל השנה, כגון בית הרבי 770, מאפיית המצות, פרדס האתרוגים, חגיגות החומש, ועוד.

לתיאום ביקור:

03-695-8207
k.chabad770@gmail.com‏
בית אגודת חסידי חב"ד, מעלה 770 מספר 2 כפר חב"ד

בואו להכיר את כפר חב"ד עם זיו ריינשטיין - ווינט

שם
תפקיד
טלפון
פקס
אימייל
שם: ר' דניאל רוזנטל
תפקיד:
טלפון: 0545731770
פקס:
אימייל:

בית אגודת-חסידי-חב"ד בכפר חב"ד- 770 - שנבנה בהוראת הרבי מליובאוויטש כתעתיק מדויק של בית מדרשו בניו-יורק, זכה לכינוי 'בית הרבי'. הבית מארח מידי יום קבוצות תיירים, חיילים, ילדים, בני נוער ואישי ציבור. במהלך הסיור צופים המבקרים בקטעי וידיאו מחייו ופועלו של הרבי מליובאוויטש, קוראים פרקי תהילים בתעתיק חדרו של הרבי, ומאזינים לסקירה על תולדות הבית ועל הפעילות המתקיימת בו. לקראת חודשי הקיץ ופתיחת עונת הקייטנות, מבקרות במקום קבוצות רבות של ילדים, הנהנים מפעילות מיוחדת המאורגנת במיוחד עבורם.
בקיץ מבקרים במקום גם אלפי צעירים המגיעים ארצה במסגרת פרויקט 'תגלית' של ה'סוכנות היהודית'. שלוחי הרבי, מנהלי מאות סניפי בתי חב"ד בישראל מביאים אף הם קבוצות אורחים ומבקרים לכפר-חב"ד. השלוחים מספרים כי לרוב, יוזמות הביקורים במקום הם של המבקרים עצמם, ששמעו על ביתו של הרבי בכפר-חב"ד, ומבקשים לבקר ולהתפלל במקום.

לתיאום ביקור מודרך במקום:

03-695-8207
k.chabad770@gmail.com‏
בית אגודת חסידי חב"ד, מעלה 770 מספר 2 כפר חב"ד

אודות 770

הביטוי הנפלא ביותר לחביבותו של הכפר בעיני הרבי, היא הנחלה אותה ביקש להקים בכפר. בשנת תשמ"ה (1985) הפתיע הרבי את החסידים במהלכה של התוועדות חג הגאולה י"'ב תמוז, כשביקש להקים עבורו נחלה בארץ הקודש, העתק מדויק של בית הכנסת ובית המדרש שלו – '770' – שבניו יורק, שייקרא "בית אגודת חסידי חב"ד", כשהמטרה היא כפי שהתבטא הרבי, כי "בית זה ישמש תחליף עבור מי שבנסיבות שונות לא יוכל להגיע ל '770' שבניו יורק".

במצוות הרבי, השקיעו החסידים מאמצים גדולים ובפרק זמן קצר של 44 יום בלבד (אחרי קבלת אישורים ובניית השלד) הוקם הבית , הדומה בצורתו ל- '770' שבארה"ב. הבניין שמתנוסס לתפארה בכל הדרו, מושך אליו במשך השנה כולה אלפי מבקרים מכל הזרמים והחוגים המעוניינים להכיר את עולמה הפנימי של חסידות חב"ד.

שם
תפקיד
טלפון
פקס
אימייל
שם: הרב מנחם לאטר
תפקיד: מנהל הבניין
טלפון: 0548113770
פקס:
אימייל:
שם: הרב דניאל רוזנטל
תפקיד: אחראי סיורים
טלפון: 0545731770
פקס:
אימייל:

באזור העוטף את בית 770, נחנך בשנת תשע"ו (2016) פארק ירוק ומרהיב עין, שהוקם ע''י קק''ל, בשיתוף המועצה האזורית עמק לוד. הפארק כולל מדשאות, ספסלים מוצלים, שבילי הליכה ומסלולי אופניים.

התוכנית הסופית היא להמשיך את הפארק לאורך כל רצועת השכונה הדרומית, דרך שכונת לוי יצחק, עד לשכונה הצפונית.

יצירת קשר

מאפיית כפר חב"ד:
03-9606459
רחוב הרב שניאור זלמן גורליק 3 כפר חב"ד

על המאפייה:

בכל שנות קיומו של הכפר, מאפיית המצות השמורות בכפר חב"ד הפכה מכבר לסמל בקרב יהודים רבים מכל העולם וזכתה לעידוד מיוחד מהרבי. היא אינה "עוד עסק" שקיים בכפר אלא מהווה מוקד משיכה למבקרים רבים הרוצים לחוות ולהתרשם מתהליך ייצור המצות הכרוך בהידור, בזהירות, בניקיון ובזריזות, וללמוד על התוכן הפנימי של המצה ומשמעותה.

בפאתי כפר חב"ד, במשק רוגע ושליו, חיה לה משפחת שניאורסון. לפרנסתה, הקים אבי המשפחה, ר' משה ע"ה מכוורת דבורים. לאדם זר, עלולה הדבורה להיראות כחרק מפחיד, בגלל עקיצתה. אבל ר' משה שהתבונן, מצא את עצמו עומד נפעם כשגילה את ההרמוניה המופלאה השוררת בכוורת.

הוא רצה מאוד להנחיל לאחרים את העולם המרתק הזה. לכן התקין בביתו כוורת תצפית, והזמין בתי ספר לבוא ולראות. קשה היה לר' משה להתמיד בתחביבו. עיסוקיו הרבים, הביאו לדעיכה זמנית של הרעיון היפה, ובתו גב' שושי ריבקין פיתחה את היוזמה והקימה את מרכז המבקרים הידוע -  "מאחורי הדבש".

ראשיתו של "מאחורי הדבש" לא הייתה קלה. כל נדבך נבנה בעשר אצבעות, שלב אחר שלב. אבל דווקא משום כך נוצר מקום ייחודי שבכל חלקיו מושקעת מחשבה רבה, ומייצר חוויה והנאה מרובה לילדים לכל המשפחה.

יצירת קשר

03-960-6367
רחוב השליחות 14 כפר חב"ד

ביקורי משפחות מתקיימים בחול המועד ובחופשת הקיץ על פי זמנים שיפורסמו. האתר פתוח לקבוצות במשך השנה כולה בתאום מראש.

עלות הכניסה:

ילד (מגיל 3 עד גיל 12) – 49 ש"ח.

מבוגר (מגיל 12 כולל מבוגרים, וכן בין  גיל שנתיים לגיל 3) – 35 ש"ח. בדלפק הכניסה תקבלו מדבקה שתשייך אתכם לאחת הקבוצות.

יצירת קשר:

03-9606079
03-9607784
רחוב הרבי מליובאוויטש 21 (מתחם בית הספר למלאכה).

שעות פתיחה:

הבריכה פתוחה לקבוצות בתאום מראש ולקהל הרחב בשעות ובימים משתנים.

שם
תפקיד
טלפון
פקס
אימייל
שם: מיכאל חדד
תפקיד: מנהל הבריכה
טלפון: 0505264864
פקס:
אימייל:

פינת החי מתופעלת ומתוחזקת ע''י ועד כפר חב"ד

בפינת חמד זו מצויים למעלה מ-20 זנים של בעלי חיים - עופות מים, עופות משק, צאן ומדגרה, המתחם מעוטר בצמחיה פראית ובסמוך קיים גן שעשועים עם מתקנים ומגלשות.

 

אדמו"ר הריי"צ 23 כפר חב"ד